1|2|


1. CARGO BYLO VČERA ODESLÁNO; 28.05.2003 00:14:00

Cargo bylo včera odesláno do Islamabádu, Miska a Radek zvládli tiskovou konferenci. Z Prahy odlétáme v neděli 1.6.03 (přijďte si s námi dát pivo na rozloučenou, další si dáme zase až v Praze - doufám že na koncertu Rolling Stones). Letíme přes Řím a Dubaj, v Islamabádu budeme v pondělí brzy ráno.

Vyřizování pakistánských vstupních víz byl problém, který nám úspěšně pomáhal vyřešit český velvyslanec v Pakistánu, pan Petr Přibík a jeho kolegové z Varšavy v čele s panem Kopeckym (o vstupní víza žádají Češi na pakistánské ambasádě ve Varšavě). Rád bych jim tímto moc poděkoval.

- Martin Minařík


2. ZDRAVÍME VŠECHNY PŘÍZNIVCE; 07.06.2003 15:43:00

Zdravíme všechny příznivce naší výpravy z místa, které se jmenuje GULA. Je to na půli cesty mezi Askole a Paju. Máme za sebou první den pochodu pod K2. Každý máme sice trochu sračku, ale jinak jsme OK.

Ze Scardu jsme vyrazili 5.6. brzy ráno vozem zn. Toyota. Řidič měl dobrou náladu, brzdy fungovaly bez problémů a on dokonce včas zahlédl kamennou lavinu, která padala přes silnici asi 100m před námi. Slabá půlhodinka zdržení, pro tyto případy místní vozí lopaty a krumpáče na odklizovací práce. Ale zatrnulo nám! Ještě víc, když začal rychle couvat pod nejbližší převis.

Dneska ráno s námi vyrazilo asi 60 nosičů. Plus dva kozlíci, kteří budou zítra k večeři. Po poledni jsme dorazili do campu. Místo na první pohled vypadá, jako kdyby tu včera přistáli UFONI. V úplné poušti jsou postavené hliníkové kadibudky, umyvadla, upravená místa pro stany a vysázené stromky. U každého stromku jméno generála pakistánské armády, který u toho stál (doufám, že jsem nevyzradil nějaké super tajné vojenské tajemství).

Zítra ráno pokračujeme do Paju, kde bude další den přestávka, aby si nosiči mohli napéct placky na cestu přes ledovec Baltoro. Tam odsud se ozveme s delší zprávou.

Tak čau,

- Martin Minařík


(nahoru) (fotogalerie)                všechny expedice »