Generální sponzor:
Going higher - High Point
 

ANNAPURNA 2008

Základní údaje o hoře Annapurna (8.091 m)

Annapurna (8.091 m) je desátá nejvyšší hora světa a první vylezená osmitisícovka (3.6.1950). Hora, které se zdaleka vyhne každý, kdo očekává jednoduchou cestu do 8000m. Statistika je jasná. Na každé dvě osoby, kterým se podaří dostat se na vršek, přibývá jeden nápis - jméno na kameni v základním táboře. Poslední český výstup se uskutečnil přesně před 20 lety, kdy se dvojici Josef Nežerka a Jindra Martiš podařilo dokončit cestu Gabarrou Spur. Letos na jaře se výstup nepodařil nikomu a v těchto okamžicích (pozn.: psáno 22.5. 2008) na východním hřebeni Annapurny probíhá zoufalá záchrana velkého španělského lezce jménem Inaki Ochoa.

Ze severovýchodního pilíře Dhaulagiri je do severozápadní stěny Annapurny dokonalý výhled. Výstupovou trasu pečlivě vybíráme tak, aby to odpovídalo silám lezecké dvojice bez kyslíku, fixních lan, výškových nosičů a alpským stylem.


Plánovaný odlet na expedici Dodo Kopold & Martin Minařík, Annapurna 2008 je na konci září 2008.


nahoru | Autor textu a snímku SZ stěny Annapurny ze SV stěny Dhaulagiri | Martin Minařík( nahoru nahoru) (Fotogalerie)     všechny expedice »